ÖĞRENCİLERİMİZ BİLİM-KÜLTÜR-SANAT GEZİSİNDE 

  7 ve 8.sınıf öğrencilerimiz 25-26 Kasım tarihlerinde iki aşamalı olarak gerçekleştirilen bir gezi doğrultusunda Bursa ve İstanbul’a gittiler.  

   

  Gezinin ilk ayağı olan Bursa gezisine Gölyazı’nın doğal güzelliklerini görerek başlayan öğrencilerimiz, sonrasında Kurtuluş Savaşı’nın en önemli antlaşmalarından olan Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı Mudanya’yı ziyaret ettiler. Burada İsmet İnönü’nün dehasına hayran kalan öğrencilerimiz, Bursa merkezinde bulunan Tophane’deki Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerini ziyaret ederek Ulu Camii, Koza Han ve Yeşil Türbe’yi gezdiler. Bursa’daki son ziyaretlerini GUHEM’de (Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi) gerçekleştiren öğrencilerimiz Avrupa’nın en büyük, dünyanın ilk 5 merkezi içinde yer alan komplekste havacılık ve uzay çalışmaları hakkında bilgi aldı.  

 

  Gezinin ikinci gününde İstanbul’da olan öğrencilerimiz, güne Miniatürk ve Rahmi Koç Müzesi ziyaretleri ile başladılar. Öğrencilerimiz bir taraftan ülkemizin özel yapılarının minyatür hallerini görerek bir Türkiye turu yaptılar, diğer taraftan da ülkemizin 100 yıllık sanayi tarihine yönelik özel bir geziye çıktılar. Gezinin sanat ayağı olan Sakıp Sabancı Müzesine giden öğrencilerimiz galerilerdeki resimleri inceleyerek ülkemizdeki resim sanatının gelişimini incelediler. Boğaz’da bir tekne turu da yapan öğrencilerimiz hem sanat hem de kültür dağarcıklarını genişleterek geziyi tamamladılar. 

 

  Akademik, davranışsal ve duygusal açıdan birçok kazanım ile geziyi tamamlayan öğrencilerimizin başarılı geçen gezisini planlayan ve destek veren Punta’s Tur çalışan ve yetkililerine teşekkür etmeyi bir borç biliriz. 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.