ÖĞRENCİLERİMİZ GLOBAL ROUND’DA!

Uluslararası çalışmalar doğrultusunda öğrencilerimiz 8-9-10 Ocak tarihlerinde yaklaşık 400 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen World Scholar’s Cup’a katıldı. İyi derecede İngilizce kullanımı ve genel kültür bilgisi gerektiren etkinlik, Scholar’s Bowl, Collaborative Writing, Scholar’s Challenge ve Team Debate alt başlıkları altında gerçekleşti. 8 öğrencimizin 3 grup halinde katıldığı yarışmada öğrencilerimiz büyük başarı elde ettiler ve toplamda 23 gümüş ile 22 altın madalyanın sahibi oldular. Ayrıca Collaborative Writing dalında 2. lik kupasına hak kazandılar.

Organizasyonun eğlence ayağında, Scholar’s Show’da Simay ORALKAN seslendirdiği İngilizce şarkı ile, Asya DUMAN da piyano dinletisi ile büyük beğeni topladı. Ayrıca, tüm gruplar Regional Round’da başarı göstererek yurt dışında gerçekleştirilecek Global Round’a katılmaya hak kazandılar.

Bu tarz etkinliklerin her zaman öğrencilerimize kazandırdığı global bakış açısının bilincinde olarak öğrencilerimiz Alya SAYLIKOĞLU, Simay ORALKAN, Mehmet Çınar ÇAKIR, Doğa Günsu AKKİRAZ, Asya DUMAN, Dora TANÇ, Irmak Devrim DALGIÇ ve Deniz ÇEREZCİOĞLU’nu tebrik ediyoruz.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.