OKULUMUZDA KÜTÜPHANE HAFTASI

  27 Mart-02 Nisan tarihleri arasında “59. Kütüphane Haftası”nı öğrencilerimizle birlikte okulumuzda gerçekleştirdiğimiz bir dizi etkinlikle kutladık.  

   Pazartesi günü ilk iş olarak 3.sınıf öğrencilerimiz ile birlikte kütüphanemizi düzenledik. Kitaplarımızın düzenlenmesini, tamir edilmesi gerekenleri ayırmayı ve sınıflandırmayı büyük bir özenle yapan öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

  Ukeb Life dersinde ilkokul öğrencilerimiz ”Eşekli Kütüphaneci Mustafa Güzelgöz”ün belgeselini izleyerek geçmişten günümüze kütüphanenin gelişimi ile ilgili tarihsel bir yolculuk yaptılar. 

  Öğrencilerimiz hafta sonunda çeşitli kaynaklardan kitap ayraçlarını incelediler. Gözlemleri sonucunda kendi yapmak istedikleri ayracı belirleyip kullanacakları malzemeleri hazırladılar. Okula geldiklerinde ise bu malzemelerle kendi ayraçlarını hazırlayıp sergilediler. 

  

  En güzel, en ilginç, en komik, en büyük vb. kütüphaneleri araştırıp, fotoğraflarını okula getirdiler. Aynı zamanda en güzel, en ilginç, en komik, en derin vb. okuyanların fotoğraflarını ve kendi okuma köşelerinin fotoğraflarını getirdiler. Tüm bu fotoğraflardan büyük bir sergi oluşturdular. Tüm öğrenci, öğretmenlerimiz hatta okulumuzu ziyaret eden konuklarımız da hafta boyunca sergideki ilginç bilgi ve fotoğrafları incelemek için merakla alanı gezdiler. 

  Hafta boyunca okul kütüphanemizde işlenen yaratıcı drama dersleri sonrasında “Kütüphane Kullanım Kuralları“nı anlatan broşürler yaptılar. 

  En sevdikleri kitabın kapak tasarımlarını yaratıcı bir şekilde oluşturan öğrencilerimiz okul bahçemizde düzenlenen “Kitap Defilesi” ile bu tasarımlarını birbirlerine sundular. Sonrasında ise okudukları ve hediye etmek için paketleyip getirdikleri bir kitabı çekiliş sonucunda bir arkadaşlarına hediye ettiler. Kendilerine çıkan kitapları heyecanla incelediler. Hediye eden arkadaşlarına teşekkür etmeyi de unutmadılar.   

Yorumlar devre dışı bırakıldı.