UKEB LIFE DERSLERİMİZ 

  UKEBLIFE dersleri, UKEB Okullarının ilkokul ve ortaokul öğrencilerine hem bugünün hem de yarının mesleklerini tanımaları için fırsatlar yaratan özel bir programdır. Çeşitli meslek dallarından davet edilen konuklar mesleklerinin iyi ve kötü yanlarını, deneyimlerini ve başarı hikâyelerini öğrencilerimizle paylaşır. Bu sayede öğrencilerimiz birinci ağızdan yani çeşitli meslek erbaplarından en doğru bilgiyi alarak ilgi alanlarını genişletebilir ve bu ilgi alanında yaptığı araştırmalarla kendini geliştirebilir.  

  UKEBLIFE derslerinde öğrencilerimiz, konuklarımıza meslekleri ile ilgili merak ettiklerini sorarak birçok meslek hakkında bilgi ve vizyon sahibi olurlar. 

  Aynı zamanda öğrencilerimiz uzman konukların meslek hayatlarındaki başarı hikâyelerini, hangi aşamalardan geçtiklerini, kendilerini nasıl geliştirdiklerini ve keşkelerini dinleyerek aslında dinlemenin konuşmaktan daha önemli olduğunu anlarlar. 

 

2022-2023 eğitim-öğretim yılının birinci döneminde bugüne kadar UKEBLIFE’da: 

  •  28 Eylül 2022 Çarşamba günü, 2-B sınıfı velilerimizden Dilek Yaşadı uygulamalı olarak “YOGA İLE YAŞAM ENERJİSİ” konulu etkinliği, 
  • 07 Ekim Cuma günü Selçuk Topal 3.sınıflarla ‘’Uzay Haftası’’ ile ilgili sunu, 
  • 04 Kasım 2022 Cuma günü, İzelman Kent Tarih Araştırma Şefi Dr. Asil Kaya “Atatürk, Cumhuriyet ve Siz” konulu sunumu, 
  • 21 Aralık Çarşamba günü 3.sınıf velimiz Didem Senbil, 3.sınıflarla laboratuvarda “Kimyagerlik ve Laboratuvar Kullanımı “konulu sunumu, 
  • 30 Kasım Çarşamba günü 3, 4 ve 5.sınıf öğrencileri ile Hanri Benazus ‘’Söyleşi ve Kitap İmzalama Etkinliği’’ gerçekleştirmiştir. 

Önceki Haber

Sonraki Haber

Yorumlar devre dışı bırakıldı.