UKEB SOLİSTİNİ ARIYOR

  Okulumuzda ilkokul seviyesinde düzenlediğimiz “UKEB Solistini Arıyor” yarışmamız öğrencilerimizin heyecanla ve istekle katıldıkları solistler geçidine dönüştü. Birbirinden renkli görüntülere ve şovlara dönen yarışmamız jürilerimizi seçim konusunda oldukça zorladı.  

  ‘’O Ses UKEB’’ yarışmamız 11 Ekim tarihinde başlayıp aynı gün sona ermiştir. Gün sonunda jürilerimizin belirlediği 1,2 ve 3. olan öğrencilerimizin madalyaları takdim edilmiştir. Yarışmada derece alan öğrencilerimizi tebrik eder, katılım gösteren tüm öğrencilerimizi yürekten kutlarız.   

  ‘’O Ses UKEB’’ yarışmasında 8 jürimiz görev almış, yarışmacılarımız başarılı performanslar sergilemişlerdir. Birbirinden güzel performanslardan sonra jürimiz seçimlerinde gerçekten zorlandı. Jürimizin ortak kararıyla ilkokulda dereceye giren öğrencilerimiz ise 1. Alara Özpulat, 2. Ada Arslan, 3. Elif Yeşil olmuştur. 

  Seçilen öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz. 

  UKEB solistini arıyor yarışmamızın amacı; öğrencilerimize müziği sevdirmek, yeni yetenekler keşfetmek ve yeteneklerini sergileme fırsatı vermek, kazanma ve kaybetme duygusunu aşılamak, müzik eğitiminin önemini ön plana çıkarmaktır. 

  Öğrencilerimizi ilkokulda değerlendiren jürilerimiz Sezgi Eriten, Göksu Borlu, Aytül Özmeydan Gür, Tuğba Tabaklar, Gülşah Küçükemiroğlu, Mahmure Beler, Devin Eylem Kürekçi, Eylül Kaçmaz’a destekleri için teşekkür ederiz. 

  Yarışmamızda 1. olan öğrencilerimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda performanslarını sergilemek üzere parça seslendireceklerdir.2 ve 3. Olan öğrencilerimiz ise gelecek olan bayramlarda ve törenlerde şarkılarını seslendireceklerdir. 

  Dereceye giren öğrencilerimiz ile ilçede açılan yarışmalara katılım gösterip öğrencilerimize yeteneklerini sergileme imkânı da sunacağız. 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.