UKEB SOLİSTİNİ ARIYOR

  UKEB Okullarında ilkokul seviyesinde düzenlenmekte olan “UKEB Solistini Arıyor” yarışması öğrencilerin heyecanla ve istekle katıldıkları solistler geçidine dönüştü. Birbirinden renkli görüntülere ve şovlara dönen yarışma jürileri seçim konusunda oldukça zorladı.   

 

  ‘’O Ses UKEB’’ yarışması 17/10/2023 tarihinde başlayıp aynı gün sona ermiştir. Gün sonunda jürilerin belirlediği 1,2 ve 3. olan öğrencilere hediyeleri takdim edilmiştir. 

   

  ‘’O Ses UKEB’’ yarışmasında öğretmenlerden oluşan 4 jüri görev almış, yarışmacıların başarılı performansları ilgiyle ve dikkatle izlenerek verilen notlar ile kazananlar belirlenmiştir. Birbirinden güzel performanslardan sonra jürinin ortak kararıyla ilkokulda dereceye giren öğrenciler ise 1.Alya Şana, 2. Duru Türkay, 3. Eylül Kaya olmuştur.  

 

  UKEB Solistini Arıyor yarışmasının amacı; öğrencilere müziği sevdirmek, yeni yetenekler keşfetmek ve yeteneklerini sergileme fırsatı vermek, kazanma ve kaybetme duygusunu aşılamak, müzik eğitiminin önemini ön plana çıkarmaktır. 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.