UKEB SOLİSTİNİ ARIYOR   

 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında ortaokul seviyesinde düzenlenen “UKEB Solistini Arıyor” yarışması öğrencilerin heyecanla ve istekle katıldıkları solistler geçidine dönüştü. Birbirinden renkli görüntülere ve şovlara dönen yarışma jüriyi seçim konusunda oldukça zorladı. 

 

  ‘’UKEB Solistini Arıyor’’ yarışmasının amacı; öğrencilere müziği sevdirmek, yeni yetenekler keşfetmek, öğrencilerin yeteneklerini sergileme fırsatı vermek, kazanma ve kaybetme duygusunu aşılamak, müzik eğitiminin önemini ön plana çıkarmaktır.   

   

  ‘’O Ses UKEB’’ yarışması 13/05/2024 tarihinde başlayıp aynı gün sona ermiştir. Gün sonunda jürinin belirlediği 1,2 ve 3. olan öğrencilerin heyecanlı bekleyişleri devam etmektedir. 

     

  ‘’O Ses UKEB’’ yarışmasında öğretmenlerden oluşan 4 jüri üyesi görev almış, yarışmacıların başarılı performansları ilgiyle ve dikkatle izlenerek verilen notlar belirlenmiştir. İlk üçe giren öğrenciler 17/05/2024 tarihinde gün sonu açıklanacaktır. Birinci olan öğrenci, performansını 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda sergileyecektir. Yarışmada 2 ve 3.olan öğrenciler ise belirli gün ve haftalarda düzenlenen etkinliklerde performanslarını sergilemek üzere parça seslendireceklerdir. 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.