UKEB SOLİSTİNİ ARIYOR

İlkokul ve ortaokul olarak iki ayrı kategoride düzenlenen “UKEB Solistini Arıyor” adlı yarışma iki haftalık eleme ve değerlendirme sürecinin sonunda neticelendi.

7 jüri üyesinin görev yaptığı derecelendirme aşaması büyük çekişmeye sahne oldu. Birbirinden güzel performanslar izledikten sonra jüri üyeleri seçimlerinde çok zorlandı. Yapılan değerlendirme sonucunda ilkokulda Zeynep ERİTEN, Alaz ÖNER, Alara ÖZPULAT, ortaokulda ise Defne SANI, Asya DUMAN, Azra TÜRKCAN, Yaz SOLMAZ, Ceylin ARAS dereceye girdiler.

Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik ederken dereceye giren öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz.

UKEB Solistini Arıyor yarışmasının amacı; öğrencilerimize müziği sevdirmek, yeni yetenekler keşfetmek ve yeteneklerini sergileme fırsatı vermek, kazanma ve kaybetme duygusunu aşılamak müzik eğitiminin önemini ön plana çıkarmaktır.

Yarışmada 1. olan öğrencilerimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında, 2. ve 3. olan öğrencilerimiz ise gelecek bayram ve törenlerde şarkılarını seslendireceklerdir.

Dereceye giren öğrencilerimiz ile ilçede açılan yarışmalara katılım gösterip öğrencilerimizi yeteneklerini sergileme imkânı da bulacaklardır.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.