UKEB’DE KİŞİSEL RESİM SERGİ AÇILIŞLARI DEVAM EDİYOR

2.sınıf, 3. Sınıf ve 7.sınıf öğrencilerimizden Mira Ceylin Elgin, Güneş İnceoğlu ve Duru Orçun ilk kişisel resim sergilerini açtılar. 5 Nisan Salı, 25 Nisan pazartesi ve 27 Nisan Çarşamba günlerinde açılan sergilere okul yöneticileri ile öğrencilerimizin yanı sıra öğrencilerimizin aileleri de katılım gösterdi.

Mira Ceylin Elgin, sanatsal çalışmalarını, seçtiği konsept uyarınca figür ağırlıklı olarak devam ettirmektedir. Popüler kültür elemanlarını sıklıkla resimlerinde kullanır. Pozitif bakış açısını resimlerine de yansıtan Mira Ceylin çizgi becerisiyle öne çıkmaktadır

Güneş İNCEOĞLU, sanatsal çalışmalarını, seçtiği konsept uyarınca figür ve doğa sahnelerine ayırmıştır. Favori karakterleri olan lamalar çeşitli formlarda seyirciyle buluşur. Ayrıca sergisinin önemli unsurlarından birisi de resim yüzeyi olarak geri dönüştürülebilen materyaller kullanmasıdır.

Duru ORÇUN, sanatsal çalışmalarını, retrospektif bir anlayışta sergilemiştir. Sanat hayatının çeşitli evrelerinden seçtiği çalışmalar konu ve teknik anlamda farklılıklar sunar. Seçtiği konsept uyarınca teknik değişiklikler olsa da değişmeyen konusu doğa ve doğa görünümleridir.

 

UKEB Okulları olarak öğrencilerimizin sanat çalışmalarını yakından takip ederek, bu konudaki başarılarını desteklemeyi, sanatsal farkındalıklarını arttırmayı öncelikli görevlerimiz içerisinde saymakta, öğrencilerimizi bu yöndeki çalışmalar yapması konusunda yüreklendirmekteyiz.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.