UKEB’DE KİŞİSEL SERGİLER DEVAM EDİYOR

Öğrencilerimizin kişisel resim sergi açılışları devam ediyor.

14 Aralık Salı günü 2.sınıf öğrencimiz Pınar ÖNER ve 16 Aralık Perşembe günü 3. Sınıf öğrencimiz Zehra Arya AKGÜLLÜ ilk kişisel resim sergilerini okulumuzda açmıştır. UKEB Okulları fuaye salonunda yapılan sergi açılışına yöneticilerimiz ile öğrencimizin ailesi ve sınıf arkadaşları heyecan ve sevinç ile katılım göstermişlerdir.

Pınar ÖNER, resimlerine duyarlı bir insanın bakış açısıyla yaklaşırken neşe ve espriyi de eksik etmiyor. Uçucu, hafif renk ton kullanımı ve yumuşak çizgileri uyum içerisinde birbirine eşlik ediyor. Çoğunlukla simetrik kompozisyon ögeleriyle kurduğu, pozitif bakış açısını izleyicisine sunmakta. Çalışmalarında figür ve doğanın sıklıkla bir araya gelişi görülür.

 

Zehra Arya AKGÜLLÜ, resimlerinde çizgi kadar rengin de anlatım gücünden faydalanmakta neredeyse dışa vurumcu bir renk ve fırça kullanımıyla resimlerini tamamlamaktadır. Soyutlanmış portre çalışmalarında bu yorum açıkça kendisini gösterebilmektedir. İçten gelen tonalite ve armoni zevki, çizgi ve fırça kullanımındaki beceriye eşlik eder. Bazen sakin bazen coşkulu renk kullanımı resminin belirleyici unsuru olarak görülebilir.

Sevgili öğrencilerimiz Pınar ÖNER ve Zehra Arya AKGÜLLÜ’ye henüz başında olduğu sanat hayatında başarılar ve nice sanatsal üretimler dileriz.

UKEB Okulları olarak öğrencilerimizin sanat çalışmalarını yakından takip ederek, bu konudaki başarılarını desteklemeyi, sanatsal farkındalıklarını arttırmayı öncelikli görevlerimiz içerisinde saymakta, öğrencilerimizi bu yöndeki çalışmalar yapması konusunda yüreklendirmekteyiz.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.