UKEB’DE MÜZİK EĞİTİMİ 

  UKEB Okullarında 6.sınıf öğrencileri ile kültürler arası müzik çalgıları üzerine çalışmalar yapılmaktadır. Öğrencilere gruplar halinde konular dağıtılarak çalgılar üzerine sunum hazırlama fırsatı sunulmaktadır. 

  Her öğrenci kendi konusu ile ilgili araştırma yaparak tüm dünyada kullanılan klasik müzik çalgıları, TSM, THM, ORFF çalgılarını tanıyarak çalgıların özelliklerini, seslerini, hangi ağaçlardan yapıldıklarını, hangi çalgıların hangi müzik türünde çalındıklarını araştırıp öğrenerek genel kültür sahibi olmakta ve bu çalgıların kültürün bir parçası olduğunu anlamış olmaktadır. Böylelikle dünya müziklerini tanımış ve anlamış olmaktadırlar. 

  UKEB Okullarında verilen bu eğitimde amaç kişinin sosyalleştiği ortamlarda, konserlerde dinlediği çalgının hangi türe ait olduğunu ayırt edecek kişiler arasında fark yaratmasını sağlamaktır. Araştırdığı ve çalmak istediği bir çalgıya teşvik etmektir. Böylece grup çalışmalarında dil, sosyal beceriler, müzik kulağı eğilimi, dikkat toplama gibi birçok alanda yarar sağlamaktadır. 

Önceki Haber

Sonraki Haber

Yorumlar devre dışı bırakıldı.