UKEB’DE TÜRKÇE DERSLERİ 

  UKEB Okulları kuruluşundan itibaren öğrencilerinin sadece akademik başarılarını değil aynı zamanda sosyal, kültürel ve duygusal gelişimlerini de önemsemektedir. Bu hedefler doğrultusunda sadece klasik eğitim ve öğretim ilkeleri ile değil yenilikçi bir sistemle öğrencilerin her alanda yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. 

  Öğrencilerimizi hayatın her alanında destekleme anlayışından yola çıkarak ortaokula geçişin ilk basamağı olan 5.sınıflarda akademik olarak öğrenciler Türkçe dersi gibi önemli bir alanda yıl boyunca farklı etkinlikler ile desteklenmektedir. Bire bir olarak yapılan çalışmalar, öğrencilerin her an Türkçe öğretmenlerine ulaşabilmesi, küçük gruplar oluşturularak yapılan etütler ve haftalık yapılan deneme sınavları okulumuzda yapılan ve öğrencilerin faydalandığı başlıca akademik etkinliklerdir. 

  Hayatın sadece akademik başarı olmadığı bilinciyle yapılan başlıca etkinliklerimiz ise farklı noktalarda gerçekleşen oryantiring çalışmaları, yaratıcı yazma etkinlikleri ve kültürel açıdan destekleme amacı taşıyan gezi programlarıdır. Aynı zamanda 5.sınıf öğrencileri milli törenlerde önemli görevler üstlenerek bu konuda da özgüven kazanmaktadır. 

  UKEB Okulları olarak öğrencilerimizi her alanda desteklemeye devam edeceğiz.     

Yorumlar devre dışı bırakıldı.