UKEBLIFE KONUĞUMUZ UZM PSK. BÜŞRA TARÇALIR

UKEB Okullarında öğrencilerimizin okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla pek çok çalışma yürütülmektedir. Bu bağlamda, 2.sınıf öğrencilerimiz sene başında belirlenen güdümlü kitapları; okuma öncesinde, okuma sırasında ve sonrasında yaptıkları çeşitli etkinliklerle sınıfça inceleyip, sorgulayıp değerlendirmektedirler.

Yukarıda belirtilen ve planlana çalışmaların haricinde öğrencilerimiz bireysel olarak okudukları hikaye kitapları ile ilgili de farklı etkinlikler üzerinde çalışarak daha etkin, verimli ve bilinçli kitap okuma alışkanlığını ilerletmeyi hedefliyorlar. Böylelikle daha yaratıcı, üretken ve farkındalığı yüksek bireyler olma yolunda hızla ilerliyorlar.

5 Mayıs Perşembe günü 2.Sınıflar İle “Zorbalık ,Lui ve Yu ve İlginç Hayvanlar “ kitaplarının yazarı Uzm. Klinik Psk. Büşra Tarçalır ile Hibrit olarak röportaj yapma etkinliği gerçekleştirildi.

Öğrencimiz Mila AKAR’ın kendi çabaları ile iletişim kurup bu röportajı düzenlemesi ve 2. Sınıf öğrencilerimizin de misafirimizi USLOOP kuralları çerçevesinde ağırlaması ile gerçekleşen etkinlik belirtilen kazanımlarla sona erdi.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.