WORLD SCHOLAR’S CUP 2023

  Okulumuz, uluslararası projeler kapsamında bu yıl yaklaşık 600 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen World Scholar’s Cup’a katıldı. İyi derecede İngilizce kullanımı ve genel kültür bilgisi gerektiren proje; Scholar’s Bowl, Collaborative Writing, Scholar’s Challenge ve Team Debate alt başlıkları altında gerçekleşti. 18 öğrencimizin 6 grup hâlinde katıldığı yarışmada öğrencilerimiz büyük başarı elde ettiler ve toplamda 48 gümüş ile 52 altın madalyanın sahibi oldular. Ayrıca öğrencilerimiz farklı alanlarda 2 adet üçüncülük kupası, 1 adet ikincilik kupası almaya hak kazandılar. Bir grubumuz Global Round’a yarışma ikincisi olarak gitmeye hak kazanırken tüm öğrencilerimiz Global Round Qualifier olarak ikinci etaba devam etme hakkını elde ettiler. 

  Organizasyonun eğlence ayağında ise Scholar’s Show’da İlke Berrak Şahin piyano dinletisi ile büyük beğeni topladı. Alpaca taşıma etkinliğinde ise Cankut İşçi keyifli anlar yaşadı. 

  Bu tarz etkinliklerin öğrencilerimize kazandırdığı global bakış açısının bilincinde olarak öğrencilerimiz Masal Sezgin, Kuzey Değirmenci, İlke Berrak Şahin, Zeynep Orhan, Ceylin Aras, İnci Gündüz, Cankut İşçi, Asya Duman, Dora Tanç, Ahmet Bora Yenigün, Doruk Alp Minareci, Deniz Çerezcioğlu, Azra Türkcan, Elvin Çankaya, Ege Yasa, Elif Hazal Davulcu, Ela Nar Kasar ve Acar Önal’ı tebrik ediyoruz. 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.