2.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ KÖSTEM ZEYTİNYAĞI MÜZESİNDE

2. sınıf öğrencilerimiz “Zeytin Ağacının Gölgesinde Projesi “ kapsamında 5 Nisan Salı günü Köstem Zeytinyağı Müzesi’ne gezi düzenlediler.

“Geleceğin en zengin armağanı olan zeytin ağaçları ve çocukları” bir araya getirme amacıyla organize edilen etkinlik çerçevesinde UKEB Okulları 2. sınıf öğrencileri Köstem Zeytinyağı Müzesi’ne gezi düzenleyerek Güler Köstem rehberliğinde müzeyi gezdiler. Zeytinin topraktan sofraya öyküsü, geçmişten günümüze üretiminde kullanılan araç gereçleri hakkında bilgi edinen öğrencilerimiz, bilgeliği, barışı, hayatı, kardeşliği, dostluğu, ölümsüzlüğü, zaferi, bolluk ve bereketi temsil eden bin yıllık bir köke dokunarak duygularını şarkılar söyleyerek ifade ettiler. Güler Köstem ‘in “Köklü bir ağaçta dal ve meyve eksik olmazmış.” sözleri ise UKEB öğrencilerinin köklerini kültürle, tarihle, bilimle beslenmesini sağladı.

Öğrenciler öğle yemeklerini yedikten sonra müze bahçesinde oryantiring etkinliği yaparak müze sembol ve araç gereçlerini bulmaya çalıştılar. Müzede öğretilen tüm kavramları kullanarak “A’dan Z’ye gördüklerimiz” oyunu oynadılar.

Müzenin zeytin ürünlerinden yapılmış ürün ve el sanatları satış mağazasından alışveriş yapan öğrenciler müze ekibine teşekkür ederek zengin ve farklı kazanımlarla etkinliği sona erdirdiler.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.