İLKOKULDA YENİ YIL YEMEĞİMİZ 

UKEB Okullarında öğrencilerimizin sosyal hayata tam donanımlı, saygın, kültürlü insanlar olarak hazırlanmasını sağlamak amacıyla uygulanmakta olan USLOOP programının son konusu “Sofra Adabı” idi. Yürütülen çalışma çerçevesinde ilkokul öğrencilerimiz “Yemekte Görgü Kuralları “ konusu hakkında önce sınıflarında teorik bilgiler aldılar. Yılın son haftasında ise okulumuzun restoranında hazırlanan özel yemek masalarında arkadaşları ve öğretmenleri ile öğle yemeği yediler. “Davet masası” düzeninde hazırlanan masalarda önce yeni yıl için iyi dileklerini paylaşan öğrencilerimiz sonrasında hem nezaket ve görgü kurallarına uygun yemek yemenin hem de uygulamalı olarak bu yaşamsal becerileri deneyimlemenin heyecanını birlikte tattılar. 

  Öğrencilerimiz bu USLOOP dersi ile çatal, kaşık, bıçak tutmak ve kullanmak, peçete kullanmak, masadan kalkmak için izin isteme, sofrada kullanılacak nezaket sözcükleri, yemekte sorun çıkarsa garsonla iletişim kurma, tabağa fazla yemek almama, sofrada kurallara uygun oturmak gibi günlük hayatımızın vazgeçilmezleri hakkında bilgileri öğrenip öğrenilmiş bilgileri de pekiştirdiler.  

  Daha küçük bir çocukken arkadaşları ve öğretmenleri ile birlikte edindikleri bu deneyimin, öğrencilerimizin gelecek yaşamlarındaki performanslarına olumlu etkilerinin çok fazla olacağına inanarak onlarla gurur duyuyoruz. 

Önceki Haber

Sonraki Haber

Yorumlar devre dışı bırakıldı.