MATEMATİK, BİLİM VE TEKNOLOJİ HAFTASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU!

Matematik, Bilim ve Teknoloji haftası kapsamında gerçekleştirdiğimiz yarışmalarda öğrencilerimiz bireysel ve takım olarak bir çok ödül aldılar.

İlkokulda 1.- 2. Sınıf kategorisinde Reversi turnuvasında 1A sınıfından Ömer Burak Akgöz, 3. – 4. Sınıf kategorisinde Koridor oyunu turnuvasında 4C sınıfından Çağla Nil Çarboğa şampiyon olarak madalya kazanmışlardır. Ortaokulda 5.- 6. sınıf kategorisinde Koridor oyunu turnuvasında 5B sınıfından Ceylin Aras, 7. – 8. sınıf kategorisinde ise SET oyunu turnuvasında 7B sınıfından Damla Orçun şampiyon olarak madalya almışlardır.

Dünya Matematik günü kapsamında hazırlanan soruya doğru cevap vererek ödül almaya hak kazanan öğrencilerimiz 6B sınıfından Ferda Yürümezoğlu ve 5B sınıfından Kuzey Yeniceoğlu olmuştur.

Mathvivor yarışmasında takım olarak yarışan Kaan Efe Türk, Ceylin Aras, Nisa Uysal, Kenan Çağan Özbek, Mehmet Erdem Yılmaz, Ömer Aras Akyeli, Emir Saltık ve Ayaz Erke yarışmada parkurları tamamlayarak ve matematik problemlerini çözerek şampiyon olmuşlardır.

Kahoot yarışmasında sorulara doğru cevap veren ve süreyi iyi kullanan ilk üç yarışmacı belirlenmiştir. Yarışmanın birincisi Demir Kayaalp, ikincisi Defne Sanı ve üçüncüsü Mehmet Çınar Çakır olmuştur.

Turnuva ve yarışma kurallarına uyma, strateji geliştirme, rakibini oyun öncesi ve sonrası tebrik etme, kazanma ve kaybetme duygusunu kontrol etme gibi bir çok beceri ile turnuvaları tamamladılar. Tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.