UKEBLIFE KONUĞUMUZ YEŞİLAY GÖNÜLLÜLERİ

Bu hafta UKEB LIFE konuğumuz Yeşilay gönüllüsü Melike Özaydın idi. Açılış konuşmasını UKEB Okulları Genel Müdürü ve Yeşilay gönüllüsü Filiz ULUSOY’un yaptığı söyleşide İlkokul ve ortaokul öğrencilerimize Yeşilay’ın kurulma nedenleri, kurucuları ve gençliğin sağlığını tahrip eden bağımlılıklar anlatılarak zararlı alışkanlıklarla mücadele etmenin yollarına vurgu yapıldı.

Yeşilay çalışmalarında, dünya standardı olan Mükemmeliyet Merkezi Modelini anlatan Özaydın, üye, gönüllü ve paydaşların toplumsal ihtiyaç ve beklentileri karşılayabileceğini dile getirerek üye, gönüllü ağını güçlendirecek geniş kitlelere ulaşmayı amaçladıklarının altını çizdi. İlk ve ortaokullarda, lise ve üniversitelerde Yeşilay Kulüpleri kurarak eğitim kurumlarında yaygınlaştırarak çocuklarda, gençlerde Yeşilay bilinci ve bağımlılıklarla ilgili farkındalık oluşturma amaçlarını belirtti.

Yeşilay’ın bilimsel ve akademik çalışmaları da desteklediğini vurgulayan konuğumuz öğrencilerimizle gazete, dergi, kitap, bülten gibi yayınları paylaştı. Bu kaynak içeriklerine öğrencilerimizin yazı, şiir, resim gibi çalışmalarla katılmalarını önerdi.

Her koşulda, yerde ve zamanda desteğe ihtiyaç duyan insanlara yardım etmenin ve toplumun bağımlılıklarla mücadele kapasitesinin geliştirilmesi için güç ve kaynaklarını harekete geçirilmesinin önemini vurgulayan Ulusoy, bu mücadeleye destek olmak adına okul bünyemizde “Yeşilay Gönüllü Topluluğu” kuracağımızı açıkladı.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.