ÖĞRENCİLER BİLİM-KÜLTÜR-TARİH GEZİSİNDE 

  7.sınıf öğrencileri 1-2 Aralık tarihlerinde iki aşamalı olarak gerçekleştirilen bir gezi doğrultusunda Bursa ve İstanbul’a gittiler.  

 

  Gezinin ilk ayağı olan Bursa gezisine Gölyazı’nın doğal güzelliklerini görerek başlayan öğrenciler, sonrasında Kurtuluş Savaşı’nın en önemli anlaşmalarından olan Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı Mudanya’yı ziyaret ettiler. Burada İsmet İnönü’nün dehasına hayran kalan öğrenciler, Bursa merkezinde bulunan Tophane’deki Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerini ziyaret ederek Ulu Camii ve Yeşil Türbe’yi gezdiler. Bursa’daki son ziyaretlerini GUHEM’e (Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi) yapan öğrenciler Avrupa’nın en büyük, dünyanın ilk 5 merkezi içinde yer alan alanda havacılık ve uzay çalışmaları hakkında bilgi aldı.  

 

  Gezinin ikinci gününde İstanbul’da olan öğrenciler, güne Tarihi Yarımada’daki ziyaretleri ile başladılar. Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Hipodrom ve Yerebatan Sarnıcı’nı gezen öğrenciler, bir yandan Osmanlı İmparatorluğu’nun yönetim merkezini gezdiler diğer yandan da kültürel ve tarihi güzelliklere şahitlik ettiler. Boğaz’da bir tekne turu da yapan öğrenciler tarihi altyapılarını zenginleştirerek ve kültür dağarcıklarını geliştirerek geziyi tamamladılar. 

 

  Akademik, davranışsal ve duygusal açıdan birçok kazanım ile geziyi tamamlayan öğrencilerin başarılı geçen gezisini planlayan ve destek veren Punta’s Tur çalışan ve yetkililerine teşekkür etmeyi bir borç biliriz. 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.