UKEB Okulları ve Uzay Kampı Türkiye iş birliğinde yürütülen Partner School Science Program (PSSP) kapsamındaki etkinliklerimiz 2022-2023 eğitim-öğretim yılında da kaldığı yerden devam ediyor. Etkinliklerin ilk adımı olan Meet & Greet, bu yıl Romanya’daki Valcea Secondary School ile gerçekleştirildi. Partner okul öğrencilerinin video konferans aracılığıyla tanışmasını amaçlayan bu etkinlikte öğrenciler merak ettikleri konular üzerine sorular sordular. Türkiye ve Romanya’daki eğitim süreci, dersler, ilgi alanları, yemekler ve şehirler gibi birçok konu hakkında öğrenciler bilgi alışverişinde bulundular.  

 “Meet & Greet” ile başlayan bu süreçte dünyanın farklı ülkeleri ve kültürleri hakkında öğrencilerimizin farkındalık ve anlayış kazanması okulumuz için önemli değerlerdendir. Bunun yanı sıra, astronomiye ilgi duyan öğrencilerimizi program kapsamında gerçekleşecek NASA temelli iş birlikli çalışmalar ve uygulamalı bilim etkinlikleriyle buluşturabilmek ise diğer önemli bir konudur. 

 Dünya’nın farklı yerlerinde astronomi ve uzay bilimlerine ilgi duyan yaşıtlarıyla öğrencilerimizi buluşturmaya, desteklemeye ve vizyonlarını genişletmeye büyük bir heyecanla devam edeceğiz. 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.