UKEB DE OKUMA BAYRAMI SEVİNCİ 

1.sınıf öğrencilerimizin ‘’Okuma Bayramı’’ büyük bir coşku ile kutlandı. 

Bu yıl 30 Mayıs’ta 1A sınıfı, 31 Mayıs’ta 1B sınıfı ve 01 Haziran tarihinde ise 1C sınıfı olmak üzere gerçekleştirdiğimiz Okuma Bayramı etkinlikleri heyecanlı ve neşe dolu bir şekilde geçti. Okuma bayramlarımızın tema konusu “Sürdürülebilirlik ve Geri Dönüşüm” idi. 
 

Sınıf öğretmenlerinin her öğrencisi için ayrı ayrı yazmış olduğu manilerle çağrılan öğrencilerimizin sahnede yerini alması ile etkinlikler başladı. Programımız Okul Müdürü Ali Mahmut Akça’nın açılış konuşması ile devam etti.  

 

Sabiha Bozkurt önderliğinde birinci sınıf öğretmenlerimiz Berna Baş ve Funda Şara’nın birlikte oluşturduğu “Mevsim Renklerinin Dansı” adlı tiyatro metnini öğrencilerimiz başarıyla sundular. Sonrasında İngilizce sunumu izleyen ve şarkıları dinleyen misafirlerimiz için kısa bir mola verildi. 

 

Bu arada öğrencilerimizin geri dönüşüm malzemelerinden oluşturdukları robot sergisini gezen velilerimiz eserlere hayran kaldılar. Ardından söylenen Fransızca, Türkçe şarkılar ve yapılan ritim gösterileri ile süslenen etkinlikler coşku ile izlendi. Daha sonra sınıf öğretmenleri “1.Sınıf Öğrencisi ve Öğretmeni Olmanın Anlamı” konulu duygu dolu konuşmalarını sunduktan sonra öğrencilerin “Başarı Sertifikaları”nın dağıtımını yaptılar. Kapanış konuşmasını yapan Okul Genel Müdürü Filiz Ulusoy UKEB Okullarında hayata hazırlanan çocukların gelişim niteliklerine vurgu yaptı. Okuma bayramları final dansı ve UKEB Marşı ile sona erdi. 
 

Öğrenci ve velilerimizi kutlar, UKEB ailesi olarak daha nice örgün eğitim mürüvvetlerinde bir arada olmayı dileriz. 

 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.