UKEB OKULLARI ÖĞRENCİLERİ ATA’NIN HUZURUNDA 

5.sınıf öğrencileri 20-21 Ekim Cuma ve Cumartesi günlerinde iki aşamalı olarak gerçekleştirilen bir gezi doğrultusunda Ankara ve Eskişehir’e gittiler.  

 

  Gezinin ilk ayağı olarak ziyaret edilen Ankara’da kuruluş ve kurtuluş meclisi olan 1. Meclisi (Kurtuluş Meclisi), inkılapların gerçekleştiği 2.Meclisi (Cumhuriyet Meclisi) ziyaret ederek ülkenin kuruluş aşamasına yerinde tanıklık eden öğrenciler, Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı olan Anıtkabir’i ziyaret ederek duygu dolu anlar yaşadı. Ankara’da ayrıca Atatürk’ün naaşının 15 yıl kaldığı Etnografya Müzesini gezen, Resim-Heykel Müzesinde farklı tecrübeler kazanan ve Anadolu Medeniyetleri Müzesinde Anadolu ve İlkçağ uygarlıklarının bıraktıkları önemli eserleri gören öğrenciler geceleme yapacakları Eskişehir’e gittiler. 

 

  Gezinin ikinci gününde ziyaretlerine Balmumu Müzesindeki önemli kişilerin balmumu heykellerini görerek başlayan öğrenciler, sonrasında Odunpazarı’nı, Kurşunlu Külliyesini ve Atlıhan El Sanatlar Çarşısı’nı ziyaret ettiler ve Sazova Parkı’nda farklı etkinlikler yaparak gezilerini sonlandırdılar.  

 

  Akademik, davranışsal ve duygusal açıdan birçok kazanım ile geziyi tamamlayan öğrencilerin başarılı geçen gezisini planlayan ve destek veren Punta’s Tur çalışan ve yetkililerine teşekkür etmeyi bir borç biliriz. 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.