UKEB Okulları olarak ilköğretim çağındaki öğrencilerimizin resim yapma becerisinin gelişmesi çocuklarımızın daha fazla özgüven kazanması demektir. Öğrencilerimiz çizdikleri her çizgi ile daha güçlü bir karaktere sahip olacaktır. Ayrıca duygu dünyalarının daha da karmaşıklaşmaya başladığı bu dönemde, negatif enerjilerini atacakları bu tür bir alanın olması öğrencilerimiz için oldukça faydalıdır. Görsel sanatlar dersimizde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle öğrencilerimiz hayal dünyalarının sınırlarını zorlamaktadır. 

 Bu hafta öğrencilerimizle görsel sanatlar dersimizde yeni yıl kartları hazırlayarak yaşadığımız dijital çağdan biraz olsun uzaklaşarak eskiyi hatırladık. Yeni yıl kartlarını inceledik. Bizler de sevdiklerimize vermek için yeni yıl kartlarımızı tasarladık. Kartlarımızı kesip yapıştırarak süsledik ve içlerine resim yaptıktan sonra sevdiklerimize iyi dileklerimizin bulunduğu notlar yazdık.  

  Öğrencilerimiz heyecanla hazırladıkları birbirinden renkli kartları sevdiklerine vermek için sabırsızlıkla yeni yılı bekliyorlar. 

  Şimdiden yeni yılınızı kutlar, sağlıklı ve mutlu yıllar dileriz. 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.