WORLD SCHOLAR’S CUP 

  UKEB Okullarının eğitim felsefesinde bulunan “Uluslararası Düşünme” yetkinliğine sahip öğrenciler yetiştirmek amacıyla öğrencilere gerek okul içi gerekse de okul dışı deneyimler kazanacakları ortamlar sunulmaktadır. Bu bakış açısı ile İngilizce akademik programlarının zenginliğinin getirdiği kazanımları, öğrencilerin yaşam becerisi olarak kullanmalarına fırsat verecek uluslararası organizasyonlara okul olarak katılım sağlanmaktadır.  

  Dünyada kırktan fazla ülkede gerçekleşen, “World Scholar’s Cup” (Dünya Bilginler Kupası) 2007 yılından bu yana düzenleniyor. Organizasyonun amacı; geleceğin alim ve liderlerine global bir ortam yaratmak ve öğrencilerin farkında olmadıkları becerilerini ve güçlü alanlarını keşfetmelerine olanak sağlamaktır. 

  6-7 Ocak 2024 tarihinde gerçekleşen, iyi derecede İngilizce kullanımı ve genel kültür bilgisi gerektiren; bünyesinde Scholar’s Bowl, Collaborative Writing, Scholar’s Challenge ve Team Debate alt başlıklarını barındıran World Scholar’s Cup 2024 yarışmasına 1 takım- 3 öğrenci ile katılım sağlandı. 16 altın, 9 gümüş, toplamda 25 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atan öğrencileri tebrik ediyoruz.  

Yorumlar devre dışı bırakıldı.