YETMER PROJELERİMİZ İLE TÜBİTAK BÖLGE SERGİSİNDEYİZ

YETMER (Yetenek Keşfetme ve Geliştirme) ekibi olarak öğrencilerimizin yaptıkları projeleri gerçek seyirci kitlesiyle paylaşabilmeleri adına katılım yaptığımız TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri başvuru sonuçları açıklandı.

Üstün bir çaba göstererek salgın koşullarında bile keşfetme ve araştırmanın olabileceğini tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz hepimize bir kez daha gösterdiler.

İzmir ilinde toplamda 909 proje başvurusu yapılmış ve 102 proje bölge sergisine katılmaya hak kazanmıştır. Rekabetin yoğun olduğu yarışmada YETMER programı kapsamında hazırlanan üç proje sergilenmeye değer bulunarak bölge sergisine davet edilmiştir.

· 7.sınıf öğrencilerimiz Damla Zümrüt ve Ela Nar Kasar Matematik öğretmenleri Nurefşan Şadan danışmanlığında “Z Kuşağı Güzellik Algısı” adlı projeleriyle,

· 7.sınıf öğrencilerimiz Elif Hazal Davulcu ve Ecrin Toplu Fen Bilimleri öğretmenleri Şerife Korkmaz danışmanlığında “Geriye Dönme, Geri Dönüştür” adlı projeleriyle,

· 7.sınıf öğrencilerimiz Nil Ada İslam, Duru Eriş, İlke Gümüşkaya Türkçe öğretmenleri Merve Yiğit danışmanlığında “Dilin Sürdürülebilirliği” adlı projeleriyle bölge sergisine davet almıştır.

Bir yandan da “Innovation Fair” etkinliğinde paylaşım yapacak projelere aynı heyecanla hazırlanmaya devam ediyoruz. Bu süreçte çalışmalarını keyifle ve büyük bir çaba göstererek devam ettiren tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Önceki Haber

Yorumlar devre dışı bırakıldı.