3.SINIFLARDA MÜZİK 

 UKEB Okullarında 3.sınıf öğrencilerimize verdiğimiz müzik eğitimiyle onların öncelikle bilinçli bir müzik dinleyicisi olmalarını hedefliyoruz. Ulusal ve evrensel müzik türlerini tanıyarak karşılaştırma, eleştirel düşünme becerilerini geliştiriyoruz. Seslerini doğru kullanmaları için ortam hazırlayarak ilgi ve yetenekleri doğrultusunda farklı müzik aletleriyle tanıştırıyoruz. 

  Koro çalışmaları, Orff ritim çalgıları, bireysel çalgılar eşliğinde temel müzik bilgisini kazandırırken onların müziği günlük yaşamlarına katmalarını, müziksel yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarını ve düzeylerine uygun şarkı söylemelerini sağlıyoruz. 

  Bu ay proje kapsamımızda Barok Dönem sanatçısı olan Antonio Vivaldi’yi tanıyacağız. (Başlıca Eserleri: Dört Mevsim, Gloria, Mandolin Konçertoları) Antonio Vivaldi’nin hayatından bilgiler edinip eserlerini dinledikten sonra dans çalışmaları ve beraberinde eserlerinden yapılmış Musicograma çalışmaları ile müziği anlama, çözümleme, çalgılar ile eşlik etme, müzik kültürü ve beğenisini kazandırmayı hedefliyoruz. 

 Öğrencilerimizin UKEB’de ilgi ve yetenekleri doğrultusunda okul veya okul dışında eğitimlerini aldıkları enstrümanlar eşliğinde koroya eşlik etme çalışmalarına yönlendirerek bu özel çabalarını geliştirebilmelerini sağlamaktayız. Bu çalışmalarımızı belirli gün ve haftalarda yapılan sanat günlerimizde sergileme imkânı bulmaktayız. 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.